26 °C
+48-227-689-000

Świętowanie Halloween to obyczaj, który trafił do Polski z krajów anglosaskich stosunkowo niedawno, bo dopiero pod koniec XX wieku. Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych czy Irlandii, dzień 31 października nie jest i zapewne nie stanie się świętem urzędowym. Niemniej, historycznie służąca odganianiu złych duchów maskarada, której symbolem stała się dynia, na stałe wpisała się w polskie tradycje. Bo przecież dobry jest każdy pretekst do spotkania z bliskimi i zrobienia wspólnie czegoś kreatywnego, zabawnego, wprawiającego wszystkich w znakomity humor. Warto także jak najczęściej znajdować powód, by na chwilę oderwać się od codzienności i z całą rodziną wybrać się na pełną przygód wycieczkę. W każdym razie, takiego zdania jesteśmy my – ekipa Hotelu Warszawianka w Jachrance. Dlatego tradycją stało się już doroczne Dyniowisko, które urządzamy dla naszych Gości w Halloween.

Święto Dyni dla całej rodziny

Dyniowisko w Hotelu Warszawianka to trwające przez kilka dni (zwykle – obejmujących Halloween i przypadający na przełom października i listopada weekend) pasmo atrakcji zainspirowanych anglosaskim świętem. Niecodzienne rozrywki przygotowujemy zarówno dzieci, jak i dla dorosłych, więc zapraszamy do Jachranki całe rodziny. Halloween to nie tylko okazja do udziału w ciekawych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych animatorów. Obok mocy „dyniowych” niespodzianek, na Gości – jak zawsze – czeka nasz aqua park z hydromasażem, rwącą rzeką i multimedialną zjeżdżalnią wodną, orientalne SPA, kręgielnia i wiele innych rozrywek, które są doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych.

Pomarańczowe atrakcje dla najmłodszych

Najważniejszym symbolem Halloween jest wydrążona, podświetlona od środka, pomarańczowa dynia. To właśnie ona króluje w Hotelu Warszawianka w czasie dorocznego Dyniowiska. Pojawiają się u nas także duchy, wampiry, czarownice, nietoperze, pająki, trupie czaszki i inne elementy rodem z filmów grozy, które budują tak uwielbiany przez dzieci nastrój Halloween. Na ten wyjątkowy weekend nasze Centrum Kreatywnej Zabawy KIDDOS zamieniamy w tajemnicze, mroczne miejsce, w którym każdy mały czarodziej może rozwijać swoje zdolności w dziedzinie magii i alchemii. Cukierek albo psikus? Oczywiście, to obowiązkowa dziecięca rozrywka w czasie Halloween. Ale organizujemy także zloty czarownic i gimnastykę dla duchów. Prowadzimy warsztaty kulinarne, na których przyrządzamy naprawdę straszne desery, i dzielimy się sztuką warzenia magicznych eliksirów. Przyglądamy się z bliska przerażającym robakom i uczymy posługiwać czarodziejskim kapeluszem. Robimy wspólnie halloweenowe maski na iście upiorną maskaradę. Święto Dyni w Hotelu Warszawianka to wspaniała podróż w krainę dziecięcej fantazji, w którą chętnie wyrusza także niejeden dorosły!

Halloweenowe zajęcia dla dorosłych

Rodzice z przyjemnością uczestniczą w rozrywkach przygotowanych dla ich pociech, na chwilę zapominając, że są dorośli. Dbamy jednak także o to, by mogli niebanalnie spędzić czas w swoim gronie. W ramach dorocznego Dyniowiska proponujemy im halloweenowe warsztaty makijażu, szkolenie z miksologii drinków czy tworzenie kreacji na bale maskowe. Podczas gdy najmłodsi zgłębiają niedostępne dorosłym tajniki magii, Goście mogą wybrać się na pilates czy aqua aerobic, odkryć korzyści płynące z praktyki jogi lub nauczyć się podstawowych kroków tańca nowoczesnego. Uczestnicy Dyniowiska chętnie spędzają czas w naszych restauracjach, racząc się wykwintnymi potrawami z ich oryginalnego menu. Albo – korzystając z ostatnich ciepłych dni roku, jakimi ostatnio możemy cieszyć się jeszcze w październiku – wybierają się na smacznego drinka na jednym z naszych zielonych tarasów. Wieczorem zapraszamy wszystkich na rodzinne ognisko w wyjątkowej, halloweenowej atmosferze.

Cykliczne wydarzenia w Hotelu Warszawianka

Dyniowisko nie jest jedynym wydarzeniem specjalnym, jakim staramy się umilać Gościom pobyt w naszym hotelu. Warszawianka wypracowała swoje własne tradycje. Co rok urządzamy cieszące się coraz większym zainteresowaniem imprezy dla dużych i małych. Całe rodziny bawią się świetnie na naszym Dance Fiesta – energetycznym festiwalu tańca, który pozwala naładować baterie przed zimą. Wspólnie z naszymi Gośćmi z utęsknieniem wypatrujemy wiosny w Dzień Świstaka. Kiedy ta rozkwitnie już w pełni, hucznie otwieramy sezon żeglarsko-motorowodny imprezą Jachra. Z okazji Dnia Dziecka oddajemy władzę w ręce najmłodszych, a tuż po weekendach pod hasłem „Mali rządzą”, organizujemy im efektowny Festiwal Latawców. To tylko niektóre z imprez odbywających się cyklicznie w Hotelu Warszawianka. Dla wielu z naszych Gości stają się one świętem, na które czekają z taką samą radością, jak na bal Sylwestrowy czy swoje urodziny. Z przyjemnością witamy ich co rok, starając się zaskoczyć nowymi atrakcjami przy okazji tradycyjnego już wydarzenia. Tak będzie podczas tegorocznego Dyniowiska! Zapraszamy serdecznie w dniach 31.10-01.11 bieżącego roku.