13 °C
+48-227-689-000

Atrakcje nad Jeziorem Zegrzyńskim

Jezioro Zegrzyńskie posiada rozbudowaną infrastrukturę, która umożliwia uprawianie żeglarstwa i sportów wodnych tuż po Warszawą. Wystarczy kilkanaście minut drogi, by móc cieszyć się spokojem i kontaktem z naturą, pozwalającym skutecznie uciec od miejskiego zgiełku. Przepiękne tereny sprzyjają różnorodnym aktywnościom. Pobyt nad jeziorem można zaplanować zarówno w formie weekendowego wyjazdu, jak i wielodniowego urlopu.

 

Nad Jeziorem Zegrzyńskim czekają na Państwa takie atrakcje, jak:

  • Dzika plaża w Nieporęcie – ogromna, szeroka plaża z drewnianym molem, umożliwia przyjemny wypoczynek i zażywanie kąpieli słonecznych. W pobliżu znajdą Państwo ścieżki rowerowe i spacerowe, plac zabaw dla dzieci, otwartą siłownię oraz sportowe boiska. Dla amatorów sportów wodnych przygotowano rowery i skutery wodne, oraz kajaki. Nie brak tu także miejsc dla miłośników windsurfingu i żeglowania. Plaża jest strzeżona przez ratowników i posiada stosowne zaplecze sanitarne, oraz zlokalizowane w pobliżu liczne bary i restauracje.
  • Port Nieporęt-Pilawa; niestrzeżone kąpielisko z możliwością wypożyczenia kajaków i łódek, oraz nauką windsurfingu. Dla dzieci i młodzieży dostępny jest park linowy oraz duży plac zabaw. W lokalnej tawernie można smacznie zjeść oraz wziąć udział w różnego rodzaju imprezach.
  • Plaża miejska w Serocku – strzeżone kąpielisko, do którego można dopłynąć statkiem z Warszawy-Podzamcza. Znajdą tu Państwo wodny plac zabaw dla najmłodszych, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz przebieralnię, przydatną do plażowania. Jest również boisko i tereny do uprawiania sportów. Mają tu miejsce różnego typu imprezy i zawody, organizowane w pobliżu barów i tawerny.

Liczne atrakcje znajdą Państwo również w pobliżu hotelu Warszawianka. Wybierając go na bazę noclegową, spacerem można dotrzeć do portów Skubianka i Jachranka, w których można zacumować łodzie lub podziwiać różne jednostki wodne. Tuż obok kompleksu na gości czeka nowoczesny Aquapark, będący bezpiecznym miejscem do wodnych zabaw dla najmłodszych dzieci, oraz park linowy z czterema trasami o zróżnicowanym stopniu trudności. Nieopodal znajdą Państwo także piaszczystą plażę w Wieliszewie oraz Dynioland, który zachwyci wszystkie dzieci i miłośników natury. Można tu z powodzeniem urządzić różnego rodzaju imprezy dla najmłodszych czy przyjęcia urodzinowe, a także wybrać się na rodzinną wycieczkę.

 

Noclegi nad Jeziorem Zegrzyńskim

Wybierając się nad Jezioro Zegrzyńskie, warto zaplanować przynajmniej jeden nocleg nad wodą. Mnogość dostępnych atrakcji zapewni ciekawe zajęcia na wiele dni. W okolicy nie brak licznych miejsc noclegowych, które komfortowo ugoszczą przyjezdnych. Jeżeli wybierają się Państwo z rodziną, warto wybrać hotel z atrakcjami dla dzieci. Przystosowany do potrzeb najmłodszych, wraz z możliwością korzystania z wszechstronnych rozrywek nad zalewem, będzie stanowił niezapomniany wyjazd dla dzieci w każdym wieku.

Gdy planują Państwo firmowy wyjazd lub imprezę integracyjną, nad Jeziorem Zegrzyńskim znajduje się hotel z kręgielnią, który gwarantuje doskonałą zabawę podczas nieco mniej formalnego wypadu ze współpracownikami.

Odpowiedni relaks zapewni również hotel wellness&spa. Pobyt nad wodą można urozmaicić różnorodnymi zabiegami, które doskonale odprężą i upiększą. Będzie to doskonała opcja zarówno dla rodzin, jak i przyjaciół.

 

Jezioro Zegrzyńskie - okazja na uprawianie żeglarstwa i sportów motorowych pod Warszawą

Jezioro Zegrzyńskie jest zbiornikiem retencyjnym, położonym w Kotlinie Warszawskiej. Oddalone zaledwie kilkanaście kilometrów od stolicy, stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki rodzinne, firmowe eventy czy weekend pod Warszawą we dwoje. Oprócz całodziennego korzystania z atrakcji nad zalewem, można wybrać się do hotelu z atrakcjami dla dzieci, oraz usługami spa & wellness.

 

Zapraszamy na saunę w Hotelu Warszawianka i na weekend pod Warszawą we dwoje.